Novoročný koncert o 19.00 v Radvani

01.01.2015 19:00

Novoročné organové koncerty

 

Priaznivci organovej hudby si aj počas Vianočného obdobia prídu na svoje. V Banskej Bystrici - Radvani a v neďalekej Sielnici sa už v prvých dňoch nového roka 2015 rozozvučia tóny organa.

 

 

Tradičný novoročný koncert v Radvani

V prvý deň nového roka 2015 Vás o 19:00 pozývame na tradičný Novoročný koncert do kostola Narodenia Panny Márie v Radvani na Hôrke. V starobylom kostole z 13. storočia zaznie organový koncert, pozostávajúci z diel staršej i súčasnej organovej hudby. Návštevníci sa môžu tešiť na diela Segera, Francka, Güttlera, Mendelsohna, Peaca a ďalších. Matúš Kucbel na organe uvedie aj dielo súčasného slovenského organistu, skladateľa a svojho pedagóga Stanislava Šurina. Na trúbke bude hrať Jozef Karvaš.

V nedeľu 4. januára počas sv. omše o 18.00 bude spievať v našom kostole katedrálny zbor Xaverius.

 

Novoročný organový koncert na novom organe v Sielnici

V decembri tohto končiaceho sa roka 2014 banskobystrický diecézny biskup Mons. Marián Chovanec požehnal novopostavený organ v chráme Ducha Svätého v Sielnici. Organ pochádza z dielne bratov Muškovcov zo Žiliny. Ide o dvojmanuálový organ francúzskeho typu, ktorý má 30 registrov a 2066 píšťal. Organ je určený nielen k liturgickému použitiu, ale aj k príležitostným koncertom. Rímskokatolícka cirkev - Farnosť Sielnica Vás aktuálne pozýva v poradí na druhý organový koncert na novom nástroji. 4.januára 2015 o 15.00 sa so svojím repertoárom predstaví Pavol Valášek, študent organovej hudby u Doc. Imricha Szabó na VŠMU v Bratislave. Program ponúka skladby francúzskych velikánov 19. a 20. storočia, ako aj diela českého skladateľa Petra Ebena. 

Späť

Vyhľadávanie

© 2010 Všetky práva vyhradené.