Púť do Ríma 2016 - prihlasovanie

31.03.2016 23:30

Púť do Ríma s redemptoristami pri príležitosti Sv. roku milosrdenstva a jubilejného roku Matky ustavičnej pomoci

Termín: 19.05. – 24.05.2016

Cena: 195,- €

Pútnicky program je spojený s každodennou svätou omšou.

V cene je zahrnuté: doprava lux bus, 3 x hotelové ubytovanie s raňajkami v trojhviezdičkovom hoteli na Via Aurelia, 4 km od Vatikánu, centrum dostupné mestskou dopravou, duchovný doprovod , sprievodca

V cene nie je zahrnuté: mestská taxa – platí sa na mieste, 3 x večera spolu 39,- € (ak je záujem), cestovné lístky na metro /1 lístok 100 min. – 1,50 €, celodenný 6 €, fakultatívne návšteva Vatikánskych múzeí /16,-€, s potvrdením biskupského úradu 8,- €/, komplexné cestovné poistenie 10,20 €, vstupy

 

Približný program zájazdu:

1.deň: odchod z Bratislavy., nočná jazda do Ríma cez Rakúsko a severné Taliansko.  

2. deň: ráno príchod do Ríma, presun do historického centra. Svätá omša a následne vstup do Baziliky Santa Maria Maggiore cez Svätú bránu. Bazilika je jeden z najstarších a najvýznamnejších mariánskych chrámov na svete. Pôvodná bazilika bola postavená v 4. stor. V roku 867 pápež Hadrián II. v chráme za prítomnosti sv. Cyrila a sv. Metoda položil na hlavný oltár slovanské bohoslužobné knihy a tak schválil staroslovenčinu ako liturgický jazyk. Prehliadka Lateránskej baziliky, kde bolo prvé sídlo pápežov. Znova budeme vstupovať cez Svätú bránu. Možnosť modlitby na Svätých schodoch, ktoré dala previesť sv. Helena z Jeruzalema do Ríma. Osobné voľno, večera, ubytovanie.

3. deň: po raňajkách všeobecná audiencia so Svätým Otcom na Námestí sv. Petra vo Vatikáne (ak sa uskutoční). Popoludní fakultatívne návšteva Vatikánskych múzeí so Sixtínskou kaplnkou. Vstup do Baziliky sv. Petra vo Vatikáne cez Svätú bránu, hrob sv. Jána Pavla II. a sv. Jána XXIII, osobné modlitby. Možnosť výstupu na kupolu. Večera, ubytovanie.

4. deň: po raňajkách návšteva Baziliky sv. Pavla za hradbami, vybudovanej nad svätcovým hrobom, vstup Svätou bránou. Presun do Vatikánu, nedeľná modlitba Anjel Pána so Svätým Otcom. Pokračovanie v prehliadke centra Ríma s antickými pamiatkami – Koloseum, Forum Romanum, Trajánovo Fórum, Kapitol, Piazza Venezia. Večera, ubytovanie.

5. deň: po raňajkách návšteva Baziliky sv. Klementa s relikviami sv. Cyrila. Nachádza sa neďaleko Kolosea. O 10.00 hod. svätá omša v kostole Sv. Alfonza pri ikone Matky ustavičnej pomoci. Pokračovanie v prehliadke historického centra, Panteon, bazilika sv. Petra v okovách, kde je známa socha Mojžiša od Michelangela, najznámejšie rímske námestia a fontány vrátane najväčšej Fontany Di Trevi. Následne odchod nočnou jazdou na Slovensko.

6. deň: príchod v doobedňajších hodinách.

Späť

Vyhľadávanie

© 2010 Všetky práva vyhradené.